Редакторка порталу Teatre і Сцена 6 готують незалежний театральний проект

26 грудня, 19:00

Сцена 6 (вул. Васильківська, 1)

Режисер – Віталій Гавура

Сценограф – Марія Крутоголова

Продюсер – Настя Джумла

Актори: Галина Джикаєва, Павло Довгань-Левицький, Роберт Філдман, Анастасія Пустовит, Микола Граднов та Христина Люба

«Мама завжди захистить» – незалежний театральний проект, звернений своєю увагою на українську провінцію, її типових і нетипових мешканців. Проект піднімає низку болючих для нашої країни проблем, які усе частіш призводять до сімейних конфліктів. А розповсюджуючись, мов зараза, досягають загальнонаціонального масштабу.

Ледве не щодень новини повідомляють нам про випадки насильства в сім'ї; у школі, на вулицях. Усе частіше піднімається питання ЛГБТ-спільноти, неприйняття якої особливо гостро ми почали спостерігати в період, коли країна обрала вектор на вільну і ліберальну Європу. Але чи готові ми до її ліберальних звичаїв насправді?

Віталій Гавура: «Колись жив такий композитор Петро Ілліч Чайковський. Про його особисте життя різні чутки ходили. Але на сьогоднішній день, з його особистих щоденників, ми вже знаємо, що остання симфонія Чайковського, яку він написав незадовго до смерті, була присвячена його коханому племіннику Володимиру. Мене надихнула думка: симфонія, народжена в любові, перед смертю».

«Мама завжди захистить» – це чутки українського степу. Тут відбувається не просто сімейна сварка чи не розуміння двох поколінь, а що ні на є – зіткнення двох світів. Як їм ужитися під одним дахом, в одному селі, в одній країні? Як нам всім жити, розуміючи які ми різні, розуміючи, що ми говоримо різними мовами в прямому і переносному сенсі?

П'єса Віталія Гавури у 2015 році була відмічена на відомих драматургічних фестивалях, таких як «Тиждень актуальної п’єси», «Драма. UA», «Любимовка», «Евразия». В Україні текст ставиться вперше. Вистава стала можливою за сприяння та підтримки PostPlayТеатру, створеного драматургами й режисерами української «нової драми» – Деном та Яною Гуменними, Галиною Джикаєвою та Антоном Романовим.

Настя Джумла: «Кілька місяців тому я спитала Віталіка, чому він хоче робити цей проект, і він відповів, що хоче спати спокійно. Спокійно ходити вулицями і нормально жити. Більше я не вагалася і ми оголосили кастинг».


Другие статьи из этого раздела

Нафаня

Досье

Нафаня: киевский театральный медведь, талисман, живая игрушка
Родители: редакция Teatre
Бесценная мать и друг: Марыся Никитюк
Полный возраст: шесть лет
Хобби: плохой, безвкусный, пошлый театр (в основном – киевский)
Характер: Любвеобилен, простоват, радушен
Любит: Бориса Юхананова, обниматься с актерами, втыкать, хлопать в ладоши на самых неудачных постановках, фотографироваться, жрать шоколадные торты, дрыхнуть в карманах, ездить в маршрутках, маму
Не любит: когда его спрашивают, почему он без штанов, Мальвину, интеллектуалов, Медведева, Жолдака, когда его называют медвед

Пока еще

Не написал ни одного критического материала

Уже

Колесил по туманным и мокрым дорогам Шотландии в поисках города Энбе (не знал, что это Эдинбург)

Терялся в подземке Москвы

Танцевал в Лондоне с пьяными уличными музыкантами

Научился аплодировать стоя на своих бескаркасных плюшевых ногах

Завел мужскую дружбу с известным киевским литературным критиком Юрием Володарским (бесцеремонно хвастается своими связями перед Марысей)

Однажды

Сел в маршрутку №7 и поехал кататься по Киеву

В лесу разделся и утонул в ржавых листьях, воображая, что он герой кинофильма «Красота по-американски»

Стал киевским буддистом

Из одного редакционного диалога

Редактор (строго): чей этот паршивый материал?
Марыся (хитро кивая на Нафаню): его
Редактор Портала (подозрительно): а почему эта сволочь плюшевая опять без штанов?
Марыся (задумчиво): всегда готов к редакторской порке

W00t?