Літературне читання з точки зору читця

Громадська організація «Театральна платформа», Австрійський культурний форум у Києві та Київський академічний Молодий театр запрошують акторів, режисерів, арт-критиків, драматургів та арт-менеджерів на майстер-клас австрійського актора і режисера Мартіна Вальца.

 

18 листопада о 18.00

у Київському академічному Молодому театрі (вул. Прорізна, 17)

Подія відбувається у рамках Міжнародного культурно-освітнього проекту «За лаштунками». Куратор проекту – Віктор Собіянський

 

На майстер-класі відбуватиметься сценічне читання твору, назва якого поки що тримається у таємниці, з детальними коментарями та практичними порадами. Як підготувати матеріал для читання? Які етапи цієї підготовки? Як краще репрезентувати його для глядачів? Про це та про багато іншого йтиметься на воркшопі Мартіна Вальца.

Мартін Вальц (Martin Waltz) – австрійський актор і режисер. Народився 1953 року у Відні. Закінчив акторський і режисерський курс у віденському Театральному інституті «Макс Рейнхардт семінар». Працював актором, режисером та художнім керівником у Німецькому театрі у Ґьотінгені, у Бургтеатрі у Відні, у Баварському державному театрі у Мюнхені та у театрі у Цюріху. Координував циркові та театральні постановки. Для своїх літературних читань на відкритих та приватних заходах Мартін Вальц зазвичай обирає авторів, які володіють майстерністю художнього слова та змушують глядача глибоко переживати почуте.

Міжнародний культурно-освітній проект «За лаштунками» – ініційована British Council Ukraine серія коротких курсів (майстер-класів) фахівців з Великої Британії, Австрії, Литви, Польщі, Чехії та інших країн для українських театральних працівників, що відповідають за різні ділянки функціонування театру. Акторам, режисерам, адміністраторам, менеджерам, художникам, працівникам літературних частин та світлових цехів, а також всім-всім творчим, адміністративним та технічним службам пропонується ознайомитися з успішним досвідом їх іноземних колег та підвищити свій кваліфікаційний рівень. Набуті знання та навички неодмінно стануть у нагоді в щоденній театральній практиці.

Для участі необхідно зареєструватися у довільній формі за електронною адресою theplatforma@gmail.com.

 


Другие статьи из этого раздела

Нафаня

Досье

Нафаня: киевский театральный медведь, талисман, живая игрушка
Родители: редакция Teatre
Бесценная мать и друг: Марыся Никитюк
Полный возраст: шесть лет
Хобби: плохой, безвкусный, пошлый театр (в основном – киевский)
Характер: Любвеобилен, простоват, радушен
Любит: Бориса Юхананова, обниматься с актерами, втыкать, хлопать в ладоши на самых неудачных постановках, фотографироваться, жрать шоколадные торты, дрыхнуть в карманах, ездить в маршрутках, маму
Не любит: когда его спрашивают, почему он без штанов, Мальвину, интеллектуалов, Медведева, Жолдака, когда его называют медвед

Пока еще

Не написал ни одного критического материала

Уже

Колесил по туманным и мокрым дорогам Шотландии в поисках города Энбе (не знал, что это Эдинбург)

Терялся в подземке Москвы

Танцевал в Лондоне с пьяными уличными музыкантами

Научился аплодировать стоя на своих бескаркасных плюшевых ногах

Завел мужскую дружбу с известным киевским литературным критиком Юрием Володарским (бесцеремонно хвастается своими связями перед Марысей)

Однажды

Сел в маршрутку №7 и поехал кататься по Киеву

В лесу разделся и утонул в ржавых листьях, воображая, что он герой кинофильма «Красота по-американски»

Стал киевским буддистом

Из одного редакционного диалога

Редактор (строго): чей этот паршивый материал?
Марыся (хитро кивая на Нафаню): его
Редактор Портала (подозрительно): а почему эта сволочь плюшевая опять без штанов?
Марыся (задумчиво): всегда готов к редакторской порке

W00t?