Що дивимось: «Весь світ театр», «Любов/Секс», «Венеціанський купець», «Миколаївка», «Баба», «Мистецтво війни»14 сентября 2015

 

14 вересня, 19.00

Closer (вул. Нижньоюрківська, 31)

Лекція «Весь світ театр» в рамках відритого лекторію «Драма»

Художній керівник київського «Театру на Подолі» Віталій Малахов проведе першу лекцію з циклу «Драма», присвячену Вільяму Шекспіру. Зустріч присвячено найвідомішій театральній фігурі усіх часів і народів, ажіотажу довкола його п’єс і особистості драматурга. Як можна сьогодні ставити в театрах текст, написаний майже 500 років тому? Чому режисери завжди зверталися до шекспірівської драматургії? Чи існувала одна людина, яку ми знаємо як Вільям Шекспір? На усі ці та інші питання, принаймні, спробує дати відповідь один з найвідоміших київських режисерів.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

15 вересня, 19.00

Closer (вул. Нижньоюрківська, 31)

«ЛЮБОВ/СЕКС: документальний театр» в рамках зустрічей «Української нової драми»

Минулого тижня режисер Андрій Май знайомив відвідувачів Closer з «Українською новою драмою» та пропонував долучитися до створення документальної вистави «Closer 100%». Тема зустрічі цього тижня – документальний театр. Нам обіцяють коротку вступну лекцію про сучасний театральний жанр та участь у першій зустрічі підготовки вистави режисера «Любов/Секс». Прем’єра документального проекту запланована на листопад 2015 року.

Лекцію проведуть драматург Ден Гуменний, режисер Андрій Май та психолог Олексій Карачинський.

15 вересня, 19.00

Культурний центр «Кінотеатр Київ»

Вистава «Венеціанський купець», Theatre HD

Сучасна постановка Королевської Шекспірівської кампанії (2015 рік) за однією з найвідоміших шекспірівських п’єс буде показана в Києві вперше. Режисер – Поллі Фіндлі не вперше звертається до класичної драматургії. Її постановки «Антігона» та «Острів скарбів» вже були «перетворені» в кіноверсії та подорожують світовими кіноекранами.

17 вересня, 21.00

«Гогольфест» Театральна велика сцена (17 павільйон)

Вистава «Баба» Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки

Перша українська постановка вже відомої пєси львівського драматурга Павла Арє  «Баба Пріся». Забуті, нікому непотрібні живуть собі десь у покинутому чорнобильському селі чудернацька баба Пріся, хвороблива мати і придуркуватий син. Був ще тато, але його вже давно немає, одного разу він нишком зібрав найнеобхідніші речі — свої документи і всі гроші — і зник у невідомому напрямку. Трагікомедія, де міф та реальність мають однакову силу, де радіоактивний гумор межує з правдою нашого життя, де картопля – делікатес, а «згущьонка» – просто фантастика.

18 вересня, 19.00

Театр «Дах» (вул. Червоноармійська, 136)

Вистава Наталії Ворожбит та Георга Жено «Миколаївка»

Літом 2014 року містечко Миколаївка під Слав’янськом стало свідком і учасником бойових дій. Містечко бомбили, обстрілювали, житлові будинки перетворювалися на руїни. Миколаївці тікали з міста або сиділи в підвалах та бомбосховищах. Кілька снарядів потрапило в школу №3 і вона відразу перестала бути школою, а стала однією з руїн Миколаївки.

Приїзд волонтерів з організації «Новий Донбас» врятував школу від закриття, ії відбудували, 1 вересня діти пішли в відновлену школу. Але відновити стан дітей, які пережили бомбардування, втрати близьких і справжній страх не вдалося і досі. Режисер Георг Жено і драматург Наталія Ворожбит зробили разом з дітьми 8-10 класів школи №3 виставу, де самі діти є авторами і виконавцями своїх відвертих, глибоких, талановитих монологів. Процес створювання був драматичним, не менш драматичною вийшла й вистава.

Також цього тижня відбудуться перформанс відкриття фестивалю «Гогольфест» «Мистецтво війни», режисер – Владислав Троїцький; покази документальних вистав режисера Андрія Мая «Щоденники Майдану» (17 вересня, «Гогольфест»), «Ато: інтерв’ю війського психолога» та «Кордони і відстані» (19 вересня, «Гогольфест»); скандально відома постановка Олексія Коломійцева «Divka» та вистававиробництва BilytsArtCentre «Гайдамаки» (18 вересня, «Гогольфест»). Особливої уваги вартий також документальний проект режисера Галини Джикаєвої та драматургів Дена та Яни Гуменних «Сіра зона» (20 вересня, «Гогольфест»). Виставу присвячено переселенцям з Криму та сходу України. Власне, тиждень обіцяє бути дуже театральним.


Нафаня

Досье

Нафаня: киевский театральный медведь, талисман, живая игрушка
Родители: редакция Teatre
Бесценная мать и друг: Марыся Никитюк
Полный возраст: шесть лет
Хобби: плохой, безвкусный, пошлый театр (в основном – киевский)
Характер: Любвеобилен, простоват, радушен
Любит: Бориса Юхананова, обниматься с актерами, втыкать, хлопать в ладоши на самых неудачных постановках, фотографироваться, жрать шоколадные торты, дрыхнуть в карманах, ездить в маршрутках, маму
Не любит: когда его спрашивают, почему он без штанов, Мальвину, интеллектуалов, Медведева, Жолдака, когда его называют медвед

Пока еще

Не написал ни одного критического материала

Уже

Колесил по туманным и мокрым дорогам Шотландии в поисках города Энбе (не знал, что это Эдинбург)

Терялся в подземке Москвы

Танцевал в Лондоне с пьяными уличными музыкантами

Научился аплодировать стоя на своих бескаркасных плюшевых ногах

Завел мужскую дружбу с известным киевским литературным критиком Юрием Володарским (бесцеремонно хвастается своими связями перед Марысей)

Однажды

Сел в маршрутку №7 и поехал кататься по Киеву

В лесу разделся и утонул в ржавых листьях, воображая, что он герой кинофильма «Красота по-американски»

Стал киевским буддистом

Из одного редакционного диалога

Редактор (строго): чей этот паршивый материал?
Марыся (хитро кивая на Нафаню): его
Редактор Портала (подозрительно): а почему эта сволочь плюшевая опять без штанов?
Марыся (задумчиво): всегда готов к редакторской порке

W00t?