В Києві стартує 4 фестиваль молодої режисури ім. Леся Курбаса21 ноября 2015

 

Повна програма фестивалю

З 22 по 28 листопада на різних театральних майданчиках міста Києва буде проходити Фестиваль молодої української режисури імені Леся Курбаса. Завдяки фестивалю у різні роки підтримку та розголос спектаклі отримали нині вже відомих режисерів Стаса Жиркова, Тамари Трунової, Ігоря Матіїва, Ореста Пастуха, Антона Романова, Сашка Брами та інших. Основна мета фестивалю: популяризація творчості молодих режисерів України та привернення уваги громадськості, державних установ та глядачів, до тих проблем, з якими стикається режисер-початківець.

Цього року Фестиваль відкриється 22 листопада о 16.00 на сцені Театру «Золоті ворота» спеціально підготованою акцією: вперше в Україні у форматі сценічних читань будуть представленні щоденники відомого літературознавця, дисидента, правозахисника Льва Копєлєва – «Не створи кумира». Він був одним із свідків Голодомору в Україні 1932-1933 рр., ба більше – на посаді кореспондента однієї із радянських газет підтримував акції вилучення хліба. Його щоденники – це передусім каяття за скоєне та безпристрасний аналіз тоталітарного устрою, що призвів до однієї з найбільших трагедій в історії України. На закритті Фестивалю, 28 листопада о 19.00 на сцені Київського академічного Молодого театру зіграють спектакль «Сталкери» режисера Стаса Жиркова за п’єсою українського драматурга Павла Ар’є. У цьому спектаклі також зачіпається тема катастрофи, але вже техногенної, адже дія відбувається у Чорнобильській зоні.

На 4 Фестивалі будуть презентовані спектаклі київських театрів та 4 вистави з інших міст, зокрема «R+J» Сашка Брами (незалежний театральний проект, Львів), «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського, режисер Іван Уривський (Одеський академічний український музично-драматичний театр імені В. Василька), «Перетворення» Ф. Кафки, режисер Артем Вусик (Львівський театр імені Лесі Українки), «WARнак» за поетичними творами Т. Шевченка, режисер Ігор Шульга (театральний простір «СВОЇ», Дніпропетровськ).

Також на фестивалі будуть показані нові спектаклі київської сцени, зокрема дві недавні прем’єри Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка – В. Маковій, режисер Олена Роман та «Ножі в курках» Д. Герровера, режисер Ольга Турутя-Прасолова. Остання вистава – результат театральної програми-2015 Британської Ради в Україні, реалізованої у партнерстві із ГО «Театральна платформа».

Столиця також буде представлена спектаклями двох театрів, які ревно опікуються молодими режисерами, виявляють неабияку підтримку початківців: Театр «Золоті ворота» презентує «#Мітіне кохання: Щоденник» І. Буніна, режисер Влада Белозоренко та унікальний для України проект «OPEN_MIND_Студент» з виставою режисера-студента Юлії Мороз «Самогубець» М. Ердмана; Київський академічний Молодий театр покаже «Фрекен Жюлі» А. Стріндберга в постановці Сергія Корнієнка. Також буде представлена сучасна опера «Ведмідь» за А. Чеховим, музика Ірини Губаренко, режисер Антон Литвинов.

Спеціальний гість фестивалю – британська театральна компанія Two Destination Language зі спектаклем «Near Gone / На межі» (показ відбудеться 22 листопада на камерній сцені Київського академічного Молодого театру за фінансової підтримки Британської Ради в Україні). Вистава грається одночасно болгарською та англійською мовою, у супроводі балканської музики. На сцені лише два актори, сотні свіжих квітів і шквал емоцій. Потужна та загадкова історія, яку розповідають у виставі, переверне ваші уявлення про те, що таке бути матір’ю, батьком, дитиною. І після вистави ви зовсім інакше розумітимете цінність кожної миті життя. 

Окремим блоком у програмі фестивалю стоять лекції, творчі зустрічі та дискусійні панелі, в яких цього року беруть участь іноземні експерти за підтримки культурних інституцій різних країн. Освітня програма фестивалю відбуватиметься на базі Театру «Золоті ворота», Британської Ради в Україні та Національного музею Тараса Шевченка. Ось деякі спікери та теми фестивалю (докладна програма в окремому файлі):

– «Реверс/аверс театральних фестивалів Європи» – Катажина Туж (Театральний фестиваль Мальта, Познань, Польща);

– «Амбіції та можливості міжнародної співпраці у сфері театру» - Мартіна Черна (Інститут театру і образотворчого мистецтва, Прага, Чехія);

– «Пастки та обіцянки свободи. Незалежний театр Польщі» - Йоанна Віховська (театральний критик, куратор, драматург, перформер, член кураторської ради Східноєвропейської платформи перформативного мистецтва, Польща);

– «Майстер-клас: Естетичні візії, мрії і потреби творення театру» - Уве Ґьоссель (драматург, письменник, лектор, Берлін, Німеччина).

На фестивалі відбудеться також дві публічні дискусійні панелі: «Театр як мистецтво взаєморозуміння» (модератор професор Ганна Веселовська), та підсумкова зустріч «Візії розвитку українського театру: можливості і проблеми» (модератор – головний редактор журналу «Український театр» Надія Соколенко).

Організатори фестивалю: громадська організація «Театральна платформа», Департамент культури КМДА. Фестиваль відбувається за підтримки Британської ради в Україні, Польського інституту у Києві, Чеського культурного центу та Гете-Інституту. Вхід на всі події освітньої програми Фестивалю безкоштовний, за попередньою реєстрацією на пошту theplatforma@gmail.com. Квитки на спектаклі Фестивалю можна придбати у касах театрів.


Другие статьи из этого раздела

Нафаня

Досье

Нафаня: киевский театральный медведь, талисман, живая игрушка
Родители: редакция Teatre
Бесценная мать и друг: Марыся Никитюк
Полный возраст: шесть лет
Хобби: плохой, безвкусный, пошлый театр (в основном – киевский)
Характер: Любвеобилен, простоват, радушен
Любит: Бориса Юхананова, обниматься с актерами, втыкать, хлопать в ладоши на самых неудачных постановках, фотографироваться, жрать шоколадные торты, дрыхнуть в карманах, ездить в маршрутках, маму
Не любит: когда его спрашивают, почему он без штанов, Мальвину, интеллектуалов, Медведева, Жолдака, когда его называют медвед

Пока еще

Не написал ни одного критического материала

Уже

Колесил по туманным и мокрым дорогам Шотландии в поисках города Энбе (не знал, что это Эдинбург)

Терялся в подземке Москвы

Танцевал в Лондоне с пьяными уличными музыкантами

Научился аплодировать стоя на своих бескаркасных плюшевых ногах

Завел мужскую дружбу с известным киевским литературным критиком Юрием Володарским (бесцеремонно хвастается своими связями перед Марысей)

Однажды

Сел в маршрутку №7 и поехал кататься по Киеву

В лесу разделся и утонул в ржавых листьях, воображая, что он герой кинофильма «Красота по-американски»

Стал киевским буддистом

Из одного редакционного диалога

Редактор (строго): чей этот паршивый материал?
Марыся (хитро кивая на Нафаню): его
Редактор Портала (подозрительно): а почему эта сволочь плюшевая опять без штанов?
Марыся (задумчиво): всегда готов к редакторской порке

W00t?