Сезон британського театру в кіно наближається до завершення20 ноября 2017

За підтримки Британської Ради в Україні та арт-об'єднання CoolConnections триває осінній сезон фестивалю «Британський театр у кіно» – покази вистав найкращих британських театрів на великих екранах.

«Globe: Король Лір» 21 листопада, 29 листопада, 23 грудня

У короля Ліра три доньки і жодного сина. Батько нерозважливо вирішує розділити королівство між своїми дітьми, навіть не уявляючи до чого призведе цей необачний крок. За його щедрість відплачують жорстокістю, і ось вже сам король вимушений, наче неприкаяний, поневірятися світом. Зрештою Лір з тяжким серцем усвідомлює: усе його життя трималося на хитких брехливих цінностях.

«Сон літньої ночі» 22 листопада, 27 грудня

Лізандр і Деметрій закохані в одну прекрасну афінянку – Гермію. Кожен з них намагається домогтися руки дівчини, однак її серце належить Лізандру. Батько Гермії вважає юнака негадною партією для доньки і тому не дає молодим людям своєї згоди на шлюб.

«Одержимість» National Theatre 28 листопада

Джино по своїй натурі – бурлака й кочівник, неохайно одягнений, але зовні неймовірно привабливий. У придорожнього кафе він знайомиться із подружжям, Джузеппе і Джованною. Джино і Джованна піддаються взаємному потягу, і між ними спалахує бурхливий роман. Вони вирішують позбутися третього - чоловіка Джованни.

«Герцогиня Мальфі» Globe 2 грудня

Знаменита трагедія відома своїми захоплюючими сюжетними поворотами, напруженими сценами та непересічними персонажами, які постали в уяві драматурга Джона Вебстера. Для Джемми Артертон ця роль – повернення у театр Globe, де у 2007 році відбувся її професійний дебют у ролі Розалінди у «Марних зусиллях кохання».

«Хто боїться Вірджинії Вулф» Sonia Friedman Production 5 грудня

Знаменита п'єса Едварда Олбі знову оживає в новій постановці Джеймса Макдональда за участі Імелди Стонтон, Конлета Хілла і Люка Тредуея.

«Амадей» The National Theatre 6 грудня

Відень, столиця світової музики. Придворний композитор Антоніо Сальєрі знайомиться з Вольфгангом Амадеєм Моцартом, юним генієм, який приїхав підкорювати Відень. Сальєрі заворожений композиторським талантом і зоряними прагненнями Моцарта і в його руках зосереджена влада, яка може або підняти молодого композитора, або повністю його знищити.

«Молодий Маркс» The Bridge Theatre 7 грудня

1850 рік, найбільш небезпечний революціонер Європи ховається в Сохо на Дін-Стріт. 32-річний Маркс, волоцюга без гроша, поєднує в собі блискучий інтелект, жорстокий гострий розум і дитячу безпосередність.

«Розенкранц і Гільденстерн мертві» The Old Vic 9 грудня

Блискуча інтелектуальна комедія Тома Стоппарда відзначає свій півстолітній ювілей цією постановкою Девіда Ліво на сцені театру «Олд Вік» за участю Деніела Редкліффа.

«RSC: Коріолан» Royal Shakespeare Company 12 грудня, 27 грудня

Полководцю тісно й незатишно на посаді, що вимагає не тільки напору і сили, а й гнучкості та готовності до компромісу. Рим під його владою намагається стати на ноги. Прірва між елітою і зубожілими громадянами стрімко збільшується. А Коріолан тим часом шукає відповідь на запитання: ким він насправді є.

«Вар'єте» Royal National Theatre 26 грудня

Нью-Йорк, 1971 рік. На сцені театру Вайсманна вечірка. Завтра колись культова будівля буде зруйнована. Через тридцять років після останнього виступу дівчата з Вар'єте збираються, щоб випити, заспівати пісень і розповісти одна одній різні небилиці про себе.

Покази відбуваються у кінотеатрах Дніпра, Києва, Луцька, Львова та Харкова і демонструються англійською мовою з українськими субтитрами.

«Розенкранц і Гільденстерн мертві» The Old Vic Theatre «Розенкранц і Гільденстерн мертві» The Old Vic Theatre
Нафаня

Досье

Нафаня: киевский театральный медведь, талисман, живая игрушка
Родители: редакция Teatre
Бесценная мать и друг: Марыся Никитюк
Полный возраст: шесть лет
Хобби: плохой, безвкусный, пошлый театр (в основном – киевский)
Характер: Любвеобилен, простоват, радушен
Любит: Бориса Юхананова, обниматься с актерами, втыкать, хлопать в ладоши на самых неудачных постановках, фотографироваться, жрать шоколадные торты, дрыхнуть в карманах, ездить в маршрутках, маму
Не любит: когда его спрашивают, почему он без штанов, Мальвину, интеллектуалов, Медведева, Жолдака, когда его называют медвед

Пока еще

Не написал ни одного критического материала

Уже

Колесил по туманным и мокрым дорогам Шотландии в поисках города Энбе (не знал, что это Эдинбург)

Терялся в подземке Москвы

Танцевал в Лондоне с пьяными уличными музыкантами

Научился аплодировать стоя на своих бескаркасных плюшевых ногах

Завел мужскую дружбу с известным киевским литературным критиком Юрием Володарским (бесцеремонно хвастается своими связями перед Марысей)

Однажды

Сел в маршрутку №7 и поехал кататься по Киеву

В лесу разделся и утонул в ржавых листьях, воображая, что он герой кинофильма «Красота по-американски»

Стал киевским буддистом

Из одного редакционного диалога

Редактор (строго): чей этот паршивый материал?
Марыся (хитро кивая на Нафаню): его
Редактор Портала (подозрительно): а почему эта сволочь плюшевая опять без штанов?
Марыся (задумчиво): всегда готов к редакторской порке

W00t?