Молодий театр взявся до постановки сучасної української прози23 января 2017

 

25 та 26-го січня, початок о 19.00

Мікросцена Молодого театру

Художник-постановник – Борис Орлов

 

Київський академічний Молодий театр спільно з «Дзеркалом тижня. Україна» ініціювали проект «Про-ЗА-Театр». Його мета — популяризувати сучасну українську малу прозу на сценічних майданчиках. І не тільки у форматі етюдів, фрагментів, окремої вистави, а й широкого кола інших заходів. Однією з важливих подій проекту має стати прем’єра вистави «Гагарін і Барселона», яка презентує малу українську прозу у студійному, експериментальному форматі.

Над сценічною реалізацією текстів працювали молоді режисери – студенти Київського Національного університету театру кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого: Марі Акопян, Марія Лук’янова, Ілля Полоз, Наталія Сиваненко та Лідія Філовська. Літературною основою вистави є шість сучасних українських оповідань: «Поцілунок у сідниці» та «Два квитки до опери» Євгенії Кононенко, «Територіальні води її ванни» Сергія Жадана, «Тату, Ваш син вегетаріанець» Любка Дереша, «Ще один гарний день» Юрія Винничука, «Гагарін і Барселона» Руслана Горового. Художнім керівником вистави є Андрій Білоус, який лаконічно поєднав усі оповідання в одну історію.

Усі обрані для постановки оповідання наче «вихоплені» з сучасного життя –торкаються соціальних і побутових проблем звичайних українців. Зокрема, взаємин між батьками й дітьми, небажання молоді приховувати свої потреби, нового погляду на життя, відносин із соціумом. Це не революція, а лише несвідомі поривання і бажання молоді проявите своє нове світовідчуття. Об’єднуючим елементом всіх оповідань та додатковою лінією драматургії стануть пісні сучасного українського інді-рок-гурту «Vivienne mort».


Нафаня

Досье

Нафаня: киевский театральный медведь, талисман, живая игрушка
Родители: редакция Teatre
Бесценная мать и друг: Марыся Никитюк
Полный возраст: шесть лет
Хобби: плохой, безвкусный, пошлый театр (в основном – киевский)
Характер: Любвеобилен, простоват, радушен
Любит: Бориса Юхананова, обниматься с актерами, втыкать, хлопать в ладоши на самых неудачных постановках, фотографироваться, жрать шоколадные торты, дрыхнуть в карманах, ездить в маршрутках, маму
Не любит: когда его спрашивают, почему он без штанов, Мальвину, интеллектуалов, Медведева, Жолдака, когда его называют медвед

Пока еще

Не написал ни одного критического материала

Уже

Колесил по туманным и мокрым дорогам Шотландии в поисках города Энбе (не знал, что это Эдинбург)

Терялся в подземке Москвы

Танцевал в Лондоне с пьяными уличными музыкантами

Научился аплодировать стоя на своих бескаркасных плюшевых ногах

Завел мужскую дружбу с известным киевским литературным критиком Юрием Володарским (бесцеремонно хвастается своими связями перед Марысей)

Однажды

Сел в маршрутку №7 и поехал кататься по Киеву

В лесу разделся и утонул в ржавых листьях, воображая, что он герой кинофильма «Красота по-американски»

Стал киевским буддистом

Из одного редакционного диалога

Редактор (строго): чей этот паршивый материал?
Марыся (хитро кивая на Нафаню): его
Редактор Портала (подозрительно): а почему эта сволочь плюшевая опять без штанов?
Марыся (задумчиво): всегда готов к редакторской порке

W00t?