Другий театральний фестиваль ДОКУМЕНТ
28 жовтня – 6 листопада


Львів
28 жовтня, понеділок
16.00
«Диплом»: cценічне читання матеріалів для документальної вистави
Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса
вул. Леся Курбаса, 3
Драматург і режисер: Сашко Брама
Проект здійснюється в рамках драматургічно-режисерської лабораторії «ДІАЛОГ» при Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса
текст презентують студенти 2 курсу акторської майстерності ЛНУ ім. І. Франка.
Робота над проектом «Диплом» розпочалася взимку 2012 року. Для підготовки «Диплому» було проведено понад 200 глибинних інтерв’ю серед абітурієнтів та їх батьків, студентів, випускників та викладачів з різних міст України. До розшифровки інтерв’ю долучилися близько 50 волонтерів. На основі зібраних матеріалів було створено документальну виставу, котра буде показана не лише у театрах, але також школах і університетах. Текст вистави буде доступний для відтворення іншими театральнимиколективами, так його зможе побачити велика кількість міст.

Львів
28 жовтня, понеділок
19:00
«Двадцятилітні»
режисер Уляна Мороз
Музей «Тюрма на Лонцького»
вул. С. Бандери, 1
Тема Української Повстанської Армії для західної України є однією із провідних патріотичних тематик. На темі УПА робиться багато політичних спекуляцій, гасел, лозунгів, що зробило із учасників повстання історичний засушений анахронізм, а тему УПА заїждженою і нецікавою молоді. Однак повстанці іще живі, хоча й покидають цей світ рік за роком. Вони можуть годинами розповідати про катування, винищення, зради і боротьбу, однак вистава не про це. Режисер сфокусувалася на житті і свідомому виборі в шістнадцять, чотирнадцять, двадцять – саме такими колись були дідки з УПА, котрим зараз дев’яносто. Хто вони, ті, що боролися, вірили й вижили? Як вони вижили? Скільки років їм було коли вони пішли у підпілля, брали участь у першому бої? Як вони кохалися і кохали? Що трапилося з їхніми дітьми?..
Інтерв’ю, зібрані членами ОУМ «Спадщина», надав меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія терору».

Одеса
29 жовтня, вівторок
18.00
«Шмарун»
Режисер Андрій Май, драматург Микола Гоманюк
Арт-центр на Тираспольській
вул. Карантинна 21/1
(Театр на Чайной)
Аборт…В виставі, створеній з прямої мови людей, є спроба подивитись на проблему з несподіваного ракурсу. «Ось це слово... оно таке якесь, абстрактне. Ніяке. Це просто п’ять букв. От уяви, я тобі скажу «шмарун». От буду говорити, наприклад, це слово «шмарун». Воно ж не викличе якогось образу, правильно? Так само людина, їй це говориш – як це, що це? Розпливчате поняття. А розпливчате поняття нічого не значить. А якщо я назву це чітко – дітовбивство – то це вже не розпливчасте поняття. І чому? В людини одразу відкривається ступінь усвідомлення. Тут суть відкривається, а там суть ховається ».

Херсон
30 жовтня – 3 листопада
13.00 – 20.00
Воркшопи фестивалів TERRA FUTURA#11 та Міжнародним театрального фестивалю «Документ» за підтримки ЦМІ TOTEM та The Eastern European Performing Arts Platform (EEPAP)
Воркшопи з використання документу в театрі, відео на сцені, інших засобів виразності та методів передачі інформації, збір та робота з матеріалом, занурення в історію документального театру Польщі, Чехії та Сербії, перегляд вистав та фільмів, обговорення, творчі зустрічі. Експерти: Войцех Фаруга, театральний режисер та сценарист, арт-директор Міжнародного фестивалю для дітей та юнацтва «Корчак» (pl); Маґдалена Мосевич – режисерка документального кіно, фотограф, оператор, громадська активістка. Створила інтернет-телеканал, котрий спеціалізується на висвітленні театральних подій (pl); Іоанна Виховська – актриса, театральний тренер і куратор. Завліт Драматичного театру в Зеленій Гужі (Польща). Член кураторської ради ЕЕРАР. Детальна програма воркшопів – за запитом в організаторів фестивалю.

Херсон

2 листопада, п’ятниця
14.00 «Дом музей»
Автор ідеї – Микола Гоманюк
Одна година в домі херсонського художника , простір якого буде перетворений на художній музей, але мешканці будинку продовжать жити своїм звичайним життям- пити чай, дивитись ТБ, тощо,- отже хто стане учасниками перфомансу глядачі чи мешканці ,власне, не відомо…

Херсон
3 листопада, субота
18.00
«День, в який нічого не трапилось»
Драматурги та режисери – учасники семінару
Клуб «Его», проспект Ушакова, 50
Вистава, яка буде створена за результатами воркшопів, які будуть проходити в Херсоні, тема яка ою єднає всі частини вистави – не пафосне буденність.

Харків
5 листопада
16.30
Вистава "Протупіл"
Режисери- студенти курсу Володимира Гориславця
Харківська державна академія культури
вул. Полтавський шлях, 5
навчальний театр
Пряма мова на сцені – вербатім, - театральний метод, що став популярним в Європі і вряди-годи добирається до нас. Це коли пряма мова людей, їх власні емоції, стилістика та лексика практично без змін стає діалогами, монологами, зізнаннями персонажів. Режисер і педагог Володимир Гориславець влаштовує цей експеримент зі студентами свого курсу створюючи ритмо-музичне поліфонічне дійство.

Харків
5 листопада
19.00
«Тракторист, сука!»
Режисер Олександр Юшко
Авторський театр "Котелок"
вул. Красіна, 3
Веб-розповідь про розуміння себе, про гроші, працю, призначення, освіту, погляд на цей світ й про те, що практично все, що можемо зробити в житті й чим переймаємося сьогодні, можливо вже через сотню років буде безсенсовним, порожнім, нікому не потрібним і нецікавим.

Київ
6 листопада
19.00
«лЕ29дЕ31нЕ30ц»
Торгівельно-розважальний центр Більшовик
Вул. Гетьмана, 6
Ріаліті-вистава: 90 хвилин споживацького простору
Е29 драматург Тетяна Киценко, режисер Тамара Трунова
Е31 драматург Ден Гуменний, режисер Олена Роман
Е30 драматург Оксана Савченко, режисер Андрій Май
90 хвилин свого життя учасники вистави проводять в торгівельному центрі, простір якого актуалізован в величезний театр життя, акторами якого стають самі глядачі.

Учасники фестивалю: Сашко Брама, Уляна Мороз, Микола Гоманюк, Олександр Юшко, Володимир Гориславець, Альона Снєгурченко, Тетяна Киценко, Тамара Трунова, Ден Гуменний, Олена Роман, Оксана Савченко
Куратори фестивалю: Катерина Бабкіна, Андрій МайНафаня

Досье

Нафаня: киевский театральный медведь, талисман, живая игрушка
Родители: редакция Teatre
Бесценная мать и друг: Марыся Никитюк
Полный возраст: шесть лет
Хобби: плохой, безвкусный, пошлый театр (в основном – киевский)
Характер: Любвеобилен, простоват, радушен
Любит: Бориса Юхананова, обниматься с актерами, втыкать, хлопать в ладоши на самых неудачных постановках, фотографироваться, жрать шоколадные торты, дрыхнуть в карманах, ездить в маршрутках, маму
Не любит: когда его спрашивают, почему он без штанов, Мальвину, интеллектуалов, Медведева, Жолдака, когда его называют медвед

Пока еще

Не написал ни одного критического материала

Уже

Колесил по туманным и мокрым дорогам Шотландии в поисках города Энбе (не знал, что это Эдинбург)

Терялся в подземке Москвы

Танцевал в Лондоне с пьяными уличными музыкантами

Научился аплодировать стоя на своих бескаркасных плюшевых ногах

Завел мужскую дружбу с известным киевским литературным критиком Юрием Володарским (бесцеремонно хвастается своими связями перед Марысей)

Однажды

Сел в маршрутку №7 и поехал кататься по Киеву

В лесу разделся и утонул в ржавых листьях, воображая, что он герой кинофильма «Красота по-американски»

Стал киевским буддистом

Из одного редакционного диалога

Редактор (строго): чей этот паршивый материал?
Марыся (хитро кивая на Нафаню): его
Редактор Портала (подозрительно): а почему эта сволочь плюшевая опять без штанов?
Марыся (задумчиво): всегда готов к редакторской порке

W00t?